fbpx
×

Lazer Epilasyonda Yaş Sınırı Var mı?

Lazer Epilasyonda Yaş Sınırı Var mı

Lazer Epilasyonda Yaş Sınırı Var mı?

Teknolojinin gelişmesi her şeyi hızlandırdığı gibi, çocuklarımızın gelişimini de hızlandırıyor. Bahsettiğimiz gelişme, teknolojiye son derece açık olmaları ve sürekli buradan beslenmeleri ve dünyaya daha çabuk açılmaları…

İş böyle olunca da lazer epilasyon tarafında da durum bir şekilde işler hareketleniyor. Hatta gençler tarafından lazer epilasyonda yaş sınırı var mı, buz lazer kaç yaşında yapılır, buz lazer yaş sınırı nedir, kaç yaşında lazer epilasyon yaptırabilirim gibi sorular tarafımıza gelmektedir. Gençler hemen her yaşta çeşitli sebeplerle lazer epilasyon yaptırmak üzere merkezlere gidiyorlar. Ancak, lazer epilasyon bir kurallar zinciridir. Onların da izlemesi gereken kurallar olmalıdır.

Sektörümüzde bu konuda farklılık gösteren, dolayısıyla kafa karışıklığı yaratan durumlar oluşmaktadır.
Cinsiyet fark etmeksizin çocuklarımız farklı nedenlerle lazer epilasyon yaptırmakta, ancak ilerde, bugün yapılanın doğuracağı sonuçları bilmemektedirler, keza anne ve babaları…

Lazer Epilasyon Yaş Sınırı
Buz Lazer Yaş Sınırı
Ergenlerin bu döneminde ise, vücut gelişimini tam tamamlamamış olduğu için, her ne kadar geleceklerine yönelik genetik durumları belli olsa da ailelerinde olup ta yoğun kıllanmaya sahip çocuklar, yapılan epilasyon sonrası, gelecek hayatlarında daha da artan kıllanmayla uğraşmak zorunda kalabiliyorlar. Normal gelişimde olup ta tamamlamış olan çocuklar da birden başlayan kıllanma süratle ilerler. Bilhassa kızlarda epilasyon yanlış uygulanırsa kıllanma ilerde başa çıkılmayacak durumlara gelebiliyor.

Sonuç olarak; ergenliğin sürdüğü 2-3 senelik zamanda, her türlü epilasyon kıl yapısını bozabileceği için, karşı koyan hormonların da yok olanı daha fazla üretmeye çalışacağı unutulmamalı, bu tür işlemlerden sonra, yapılan işlemlere karşı direnç oluşturacak ve ilerde sorun çıkaracak uygulamalardan sakınılmalıdır. Ancak, mutlak surette uygulama gerekiyorsa, bir bilen tavsiyesi ile yaptırılmasında fayda görülmektedir.

Doğru Olan Nedir?

Olması gereken, kızların adet görmeye başlaması, sonrasında 2-3 sene beklemek ve yaklaşık 15 yaşına geldiklerinde, herhangi bir hormonal problemleri yoksa, bazı bölgelerde yapılmasıdır. Bu bölgeler, bacaklar, bikini bölgesi ve koltuk altlarıdır. Diğer bölgeleri lazere pek cevap vermeyeceği düşünülerek yukarda anılan bölgelerdeki sonuçlar olumlu olduğu takdirde devam edilmelidir.

Ancak, tavsiyemiz, lazer epilasyona başlayacak kişinin epilasyona başlamadan önce bir endokrinolog tarafından görülmesidir. Hormonal bir rahatsızlıkla girilecek epilasyon seansları tüylenmeyi arttıracaktır.

Buz Lazer Kaç Yaşında Yapılır
Lazer Epilasyon Yaşı

Lazer Epilasyonda Doğru Bilinen Yanlışlar

Lazer epilasyon uygulamaları, uygulanabilecek epilasyon işlemleri içinde en hızlı, en az acılı ve sonuca en çabuk götürecek yöntem olmakla birlikte lazerin cinsi, teknolojisinin uygunluğu, uygulama yapılacak bölgenin durumu ve uygulamayı yapan kişinin tecrübesiyle sonuç olumlu ya da olumsuz etkilenmektedir.

Ancak, kesin çözüm isteyen hastaların başvuracağı en yeni teknoloji olan Sapphire Buz Başlık lazer, -10 derece buz başlığı, çift motor soğutması, kendi teknolojisi olan klimatik (hidrojen gazlı) başlık soğutması, 1200 W gücü, 600 A Coherent 24 K altın, 1. Sınıf diodları ile Sapphire Buz Başlıktır. Sapphire Buz Başlık 4 ile 6 seansta kesin çözüm garantisi verirken ince veya incelmiş ancak bitirilememiş veya çok açık renk kıl tiplerinde de aynı başarıyı sağlamaktadır. 4 mevsim epilasyon, en açık veya bilinen en koyu ciltler, bronz tende de aynı sonuçların alındığı müthiş başarısıyla, Avrupa’nın en çok satan Buz Başlık epilasyon cihazı unvanını son 3 senedir korurken, Türkiye pazarında da her gün başarılarına bir yenisini eklemektedir.

Tavsiyemiz, artık genç olmuş ergenlerimizin de Sapphire Buz Başlık epilasyon yaptırması, gelecekte oluşmasın dediğimiz problemlerin de önüne geçecek en kaliteli cihazla, en kaliteli teknolojidir.
Sapphire Buz Başlık, rakiplerini; erkeklerin epilasyon yaptırdıklarında aldıkları sonuçlarla da egale etmekte, rakiplerin uzun süreler uğraştığı kadınlara göre daha sert ve kalın köklü kıl yapılarında da aynı maksimum başarıyı garanti etmektedir. Üstelik ütüleme çalışan bir cihaza göre, tekli, ikili, üçlü ve seri atış teknolojisi ile çok kısa süren, hiçbir yan etkisi olmayan seanslarla başarısına başarı katmaktadır.

Buz Lazer Cihazı

Konu hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?