fbpx
×

Lazer Epilasyon Cihazı

Lazer Epilasyon Cihazı

Lazer Epilasyon Cihazı İle İlgili Belgeler

Türkiye piyasasında yanlış algılanan bir belgelendirme problemi ile başlamak isteriz.
FDA… Lazer epilasyon veya diğer cihazlarla ilgili FDA belgesi olan cihazın diğer olmayan cihazlara göre avantajı veya farkı var mıdır? Bu cihazlar daha mı kalitelidir?

FDA bildiğiniz gibi Amerika için tasarlanmış bir denetleme ve onaylama kuruluşu olup, ilk yıllarındaki kuruluş amacı yiyecek ve ilaç üzerinedir. Amerika pazarına da girmek isteyen firmalardan FDA onayı alan bir cihaz veya marka, bu kuruluşa bu onayı alma ve kabulü sürecinde milyonlarca dolar ödemektedir. Avrupa da kullanılan CE belgeleri için ödenen miktar da cabası…

Bu durumun elbette Avrupa’da alınan bir CE belgesi ile kıyaslandığında, arada fiyat açısından dağlar kadar fark olmasıyla birlikte, ISO kalite belgeleriyle birlikte kullanıldığında belki de bir FDA onaylı cihazdan daha kaliteli olarak ortaya çıkmaktadır (Bilindiği gibi, artık Çin malı bazı lazer epilasyon cihazlarında da uzak doğuda kolayca elde edilen CE belgelerinin ?? yanı sıra, Amerikan FDA onayı da bulunmaktadır).

Ayrıca, bir cihaz onayı üzerine harcanan FDA ücretleri, elbette satış sırasında maliyete eklenmekte ve kaliteli bir CE cihazla kıyaslandığında, neredeyse 4-5 katına fiyatlanmaktadırlar. Bu durum maliyetleri nedeniyle üreticinin eskiyen teknolojiyi değiştirmek istese de değiştirememesine neden olmaktadır.

Dolayısıyla, diode lazer alırken, önce kalitesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bildiğiniz gibi, artık dünyada her üretici ülke; en iyisini yapmaya çalışarak, dünya sıralamasında yeri olsun istemektedir.

Dikkatle baktığınızda hem kurallar hem de teknolojiler çok çabuk değişmekte, yeni teknolojiler piyasada daha doğru ve tüketiciye yönelik çok daha iyi sonuçlarla yerini almaktadır. Bu yüzden en yüksek ve iyi teknolojiyi, en kaliteli cihazı, en uygun fiyatla satan doğru ticaret yapan distribütörleri bularak, verdiğiniz hizmette en geç eskiyecek cihazları işletmeye getirmek gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Cihazları
Lazer Epilasyon Cihaz Fiyatları

Lazer Epilasyon Cihazı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Geçen yıl süratle artış gösteren yabancı paraların yükselen değerlemeleri nedeniyle ithal cihazınızı seçerken çok daha dikkatli olmalı, yapacağınız uzun süreli yatırım olan cihaz alımlarınızda teknolojiden mutlaka faydalanmalısınız.

Örneğin buz lazer teknolojisi kullanan %100 İspanyol üretimi Sapphire LS-1200 buz başlık. Sapphire dünyada bir ilk olarak, halen diğer cihazlarda bulunmayan kondansatör olmadan, yani motorun ürettiği ve başlığa giden enerjiyi depolamadan direkt olarak başlığa göndererek, Joule yani enerji kaybını sıfıra indirgeyen tek cihaz olarak, cihazın ayar ekranında görülen joule/enerji değerini aynı şekilde cilde ulaştırarak en doğru sonuçlara en kısa seanslarla ulaşmaktadır.

Diode lazerlerin en büyük sıkıntılarından biri olan uzun süreli çalışamama, başlık ısınması, mecburi dinlendirmeler, arızalar vb. sorunu ve bu yüzden oluşan diodeların ömrünün kısalması gibi sorunlarda da yine Sapphire’in bir ilki olan, çift motor ile sona ermiş, cihaz kendi kendini bir motoruyla soğuturken, başlığını klima gazı, yani hidrojen ile soğutan diğer motoruyla, yine dünyada tek olarak
-10 derece buz başlığı ile sıfıra indirgediği acı, ağrı, yanık vb problemleri de sıfıra indirgeyerek 24 saat hizmet verebilir hale gelmiştir.

Epilasyon Cihazı Fiyatları
Lazer Epilasyon Makinesi
Bu durum elbette yine başlık ömrünün uzamasına yol açarak, kullanıcıların başlık için harcayacakları parayı da minimum düzeye indirmiştir. Hatta o kadar iddialıdır ki, satış anında 4-6 seansta kıl bitirme garantisi vermektedir.
Sapphire LS-1200 buz başlığın bir diğer özelliği de hem cift ISO kalite belgeli hem de çift CE belgeli olmasıdır.

Yani, hem medikal 93/42/CEE, hem de kozmetik kullanıma uygunluk belgesi 2014/35/UE Low voltage safety. Satın alanın tercihine göre sipariş verilen Sapphire buz başlık, istenirse kozmetik CE belgesi veya Medikal CE belgesi standartlarına göre uygunluk yapısı ile Avrupa’nın en çok satan buz başlık cihazı olarak bir çığır açmıştır.

Sapphire LS-1200 buz başlık teknolojisi, bu başarısını piyasada optimum güç olarak bilinen 1200 watt motor gücünün 600 Amper 1.kalite Alman diodeları ile birleşmesiyle yakalamıştır.

Hizmet ve cihaz kalitesini önemseyen doktorlar, klinikler, tıp merkezleri, hastaneler bahsettiğimiz durumları göz önünde bulundurarak yüksek teknolojiye yatırımlarını devam ettirmekte ve piyasada bilinen Sapphire LS-1200 Depilice Buz Başlık, Candela Alexandrite, Cynosure Alexandrite, Clarity, Alma gibi kaliteli markaları müesseslerine katmaya devam etmekteler.

Fakat bu cihazlar oldukça pahalı olarak piyasamızda 55.000 USD den başlayarak 150.000 Euro’lara kadar fiyat bulmakta ve piyasada alım yapmak isteyenleri mecburi olarak ya beklemeye sevk etmekte veya daha kalitesi düşük cihazların alımına yönlendirmektedir.

Üstelik Alexandrite cihazların 25-30.000 USD civarında senelik sarfları, yani mecburi değişmesi gereken parçaları ve kullanması gerekenleri vardır.

Durum böyle olunca, dünyanın son epilasyon teknolojisi olan diode lazerler, yine dünya piyasasında en çok kullanan cihazlar olduğu üzere başlık kaliteleri ön planda olarak anılmaktadırlar. Başlığın atış kabiliyeti tükendiğinde, yenisini almak neredeyse bir cihaz parası kadar 15000-18000 Euro arasında karşımıza çıkmaktadır. Hatta bazı markalar günlük 1500TL kenara koyun, yenisini hemen alabilin tipinde sloganlar üretmektedirler.

Bu cihazların içinde bir tek Sapphire LS-1200 Buz Başlık, kırılmadığı sürece, atış kabiliyeti biten başlığın uç kısmını soğutması ile birlikte değiştirerek, değişim fiyatını 8000 Euro olarak belirlemiş ve diğer markalara göre, kullanıcısına 8000-10000 Euro arasında para kazandırmaktadır. Üstelik SAPPHIRE LS-1200 Buz Başlık Türkiye distribütörü, kalite-fiyat dengesinde tüm bu başarılarının yanı sıra 40.000 Euro liste fiyatı ile bir adım daha öne çıkarak, alıcının isteğine göre ödeme/fiyatlama/indirim yapmaktadır.

Altını çizerek belirtelim, Sapphire LS-1200 buz başlık ÜTÜLEME sistemi ile ÇALIŞMAZ… Sapphire LS-1200 Buz Başlık, 1-2-3 atışlı, kısa ve uzun modlu ve ayrıca SERİ ATIŞ YAPAN bir sisteme sahip olup, ütüleme bir cihazın 2500-3000 atış yaptığı 10cm kare yerde, SADECE 50-60 atış yaparak, işletme sahibine; başlık ömrünün uzaması, epilasyon seanslarının kısalması adına BÜYÜK AVANTAJ sağlamaktadır.

Buz Lazer Cihazı

Konu hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?