fbpx
×

Erkeklerde Genital Bölge Lazer Epilasyon İşlemi

Erkeklerde Genital Bölge Epilasyonu

Erkekler Genital Bölge Temizliğinde Nelere Dikkat Etmelidir?

Genital bölge temizliği genel olarak yapılan erkek veya kadın, vücut temizliğinin çok önemli bir parçasını oluşturmaktadır. İyi bir temizlik yapılmadığı takdirde, birtakım hastalıklar ortaya çıkabilir. Hatta, kansere kadar ilerleyebilen hastalıklar mevcuttur. Ancak, durumun geneline bakıldığında, temizlik ve hijyene uyulmaması halinde genital bölgede parazitler, çeşitli tip virüsler, bakteriler, siğiller vb gibi uzun soluklu tedavi gerektiren, bazen de hiç geçmeyen hastalıklar gelişir. Bu hastalıkların bazıları bulaşıcı da olabilir ve cinsel ilişkiyle karşınızdakine bulaşması da çok fazla görülmektedir.

Genital Bölge Temizliğine Yönelik Yapılması Gereken Uygulamalar

Erkeklerin, Genital bölgedeki temizliği; bölgenin temizliği için gereken şampuan, sabun vb. kullanılan malzemelerin doğruluğu kadar önemlidir. Yapılacak temizlik için kullanılacak araç veya gereçler doğru seçilmelidir. Kılların ve tüylerin temizliği, ihtimam gösterilerek dikkat edilmesi, jilet kullanılması halinde tüylerin kıla dönüşümünün hızlanacağı ve daha etkin çıkacağı unutulmamalıdır.

Tüylerin iyice kurutulması o bölgedeki enfeksiyon durumunu engelleyecektir. Bu duruma günün her zamanı dikkat etmek gerekir. Genel olarak kıllar uzadıkça jilet kullanılarak kısaltılmaktadır. Ancak, jiletle kesim işlemi, olası kazalar açısından çok fazla dikkat gerektirir ve kısa vadeli çözüm oluşturur.
Dolayısıyla, dünyada ve ülkemizde, erkekler de lazer epilasyon sistemiyle çözüme gitmeye başlamışlar ister kılların azalmasında ister tamamen yok edilmesinde lazer epilasyon yaptırmaktadırlar.

Genital Bölge Lazer Epilasyon
Genital Bölge Epilasyon
Kol, bacak, göğüs vb diğer bölgelere de epilasyon yaptıran erkekler, tabiidir ki genital bölgeye de, acıyı sıfıra indiren epilasyonu seçmeli, yanık, acı vb. yapmayacak tercihlerde Sapphire Buz Başlık ile yaptırmalıdır.

Günümüzün son teknolojisi olan Buz Başlık veya buz lazer olarak adlandırılan sistemler ise, lazer epilasyonun geldiği son nokta olup, en acısız, en efektif ve en doğru sistemlerdir.

Kesin ve istediklerini başaracak cihaz isteyen erkek hastaların da başvuracağı en yeni teknoloji olan Sapphire Buz Başlık lazer, -10 derece buz başlığı, çift motor soğutması, kendi teknolojisi olan klimatik (hidrojen gazlı) başlık soğutması, 1200 W gücü, 600 A Coherent 24 K altın, 1. Sınıf diodları ile Sapphire Buz Başlıktır.

Genital Bölge Epilasyon Yöntemleri
Genital Bölge Epilasyon İşlemi

Sapphire Buz Başlık 4 ile 6 seansta kesin çözüm garantisi verirken ince veya incelmiş ancak bitirilememiş veya çok açık renk kıl tiplerinde de aynı başarıyı sağlamaktadır. 4 mevsim epilasyon, en açık veya bilinen en koyu ciltlerde de aynı sonuçların alındığı müthiş başarısıyla, Avrupa’nın en çok satan Buz Başlık epilasyon cihazı unvanını son 3 senedir korurken, Türkiye pazarında da her gün başarılarına bir yenisini eklemektedir.

Sapphire Buz Başlık, rakiplerini; erkeklerin epilasyon yaptırdıklarında aldıkları sonuçlarla da egale etmekte, rakiplerin uzun süreler uğraştığı, kadınlara göre daha sert ve kalın köklü kıl yapılarında da aynı maksimum başarıyı garanti etmektedir. Üstelik ütüleme çalışan 500-600-800 Watt’ lık bir cihaza göre, tekli, ikili, üçlü ve seri atış teknolojisi, 1200 Watt gücüyle, çok kısa süren, hiçbir yan etkisi olmayan seanslarla başarısına başarı katmaktadır.

Erkekler arasındaki araştırmada bacak kıllarından kurtulmak başta gelmekteyse de en çok rahatsız eden bölgelerden biri olan bacaklardaki kıllar kadar, genital bölge temizliği de bir o kadar rahatsız emektedir. Sapphire Buz Başlık teknolojisi ise, sizleri yine aynı seans sayısında rahata kavuşturacaktır.

Buz Lazer Cihazı

Konu hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?